KONST / Litografier / Färglitografi 7437046
*
nr 743 7046
Victor Vasarely
(1906-1997), Ungern
Färglitografi , Victor Vasarely (1906-1997), Komposition, 170/250, motivets mått: 60x50
Victor Vasarely, ungerska Viktor Vásárhelyi, född 1906 i Pécs, Ungern, död 1997 i Paris, Frankrike, ungersk målare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 februari 2012
kl 18:05:28
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/2 12:32:08
1
1.000 kr
26/2 08:46:32
2
1.500 kr
27/2 10:43:25
1
1.300 kr
27/2 10:43:42
1
Vinnande bud
- Tema
27 feb
Grafik
På tema grafik i februari har vi litografier, etsningar med mera av Anders Zorn, Roberto Matta, Lage Lindell, Bengt Lindström, Carl Fredrik Reuterswärd och Roland Svensson med flera.
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Victor Vasarely
Victor Vasarely, ungerska Viktor Vásárhelyi, född 1906 i Pécs, Ungern, död 1997 i Paris, Frankrike, ungersk målare och grafiker.
Läs mer om Victor Vasarely
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik komposition litografi litografier litografiskt blad ungern ungersk victor vasarely
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:13
-
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:05
-
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:16
-
7146 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:20
-
7139 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:18
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:54
*
Victor Vasarely
Victor Vasarely, ungerska Viktor Vásárhelyi, född 1906 i Pécs, Ungern, död 1997 i Paris, Frankrike, ungersk målare och grafiker.
Läs mer om Grafik
Läs mer om Victor Vasarely
nr 743 7046
Victor Vasarely
(1906-1997), Ungern
Färglitografi , Victor Vasarely (1906-1997), Komposition, 170/250, motivets mått: 60x50
Victor Vasarely, ungerska Viktor Vásárhelyi, född 1906 i Pécs, Ungern, död 1997 i Paris, Frankrike, ungersk målare och grafiker.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.500 kr |
| Såld: | 1.600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 27 februari 2012 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 22/2 12:32:08 | 1 | 1.000 kr |
| 26/2 08:46:32 | 2 | 1.500 kr |
| 27/2 10:43:25 | 1 | 1.300 kr |
| 27/2 10:43:42 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
27 feb
Grafik
På tema grafik i februari har vi litografier, etsningar med mera av Anders Zorn, Roberto Matta, Lage Lindell, Bengt Lindström, Carl Fredrik Reuterswärd och Roland Svensson med flera.
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Victor Vasarely
Victor Vasarely, ungerska Viktor Vásárhelyi, född 1906 i Pécs, Ungern, död 1997 i Paris, Frankrike, ungersk mÃ¥lare och grafiker.Läs mer om Victor Vasarely
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik komposition litografi litografier litografiskt blad ungern ungersk victor vasarely
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:13 -
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:05 -
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:16
-
7146 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:20 -
7139 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:18 -
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:54



